Alternatywa dla plastiku. Czyli 4 super zastosowania toreb papierowych!

Poznaj drogę do sukcesu

Alternatywa dla plastiku. Czyli 4 super zastosowania toreb papierowych!

22 sierpnia, 2019 Uncategorized 0

Przyzwyczajeni do wszechobecnego plastiku, często zapominamy, że nie musimy go używać do wszystkiego. Alternatywą jest papier. Niestety, wiele osób myśli, że nie jest to dobry wybór, bo taka torebka szybko się zepsuje i trzeba będzie ciągle kupować kolejne. Nic bardziej mylnego. Papier potrafi być trwały jak plastik. Jeśli tylko nie wyrzucimy torby papierowej po pierwszym jej użyciu, to przyczynimy się do poprawy stanu środowiska. Przedstawiamy najbardziej przydatne zastosowania toreb papierowych.

 

1. Smacznie wyglądające śniadanie

Idealnym sposobem na wykorzystanie papieru zamiast plastiku, jest zapakowanie w niego śniadania. Właściwie to w tej kwestii zawsze lepiej jest postawić na torbę papierową. Możemy ją używać wielokrotnie, jeśli tylko się nie pobrudziła. I tak samo wygląda sytuacja, gdy używamy foliowych torebek. Również nie użyjemy ich po raz kolejny, gdy są brudne. Różnica polega na tym, że gdy wyrzucimy papierową torebkę, to ta rozłoży się w kilka miesięcy. Ten proces w przypadku plastiku jest oczywiście o wiele dłuższy.

 

Śniadanie zapakowane w papier je się wygodnie, a często nawet wygląda o wiele lepiej, niż te w foliowej torebce. Ponadto nie musimy się obawiać, że nasza żywność zmieni smak pod wpływem papieru. W przeciwieństwie do plastiku, jest on całkowicie neutralny w kontakcie z jedzeniem. My tę opcję serdecznie polecamy.

 

2. Ekologiczne zakupy

Ile razy idąc na zakupy, przyjmowałeś kolejną i kolejną reklamówkę foliową? Ile razy pakowałeś w kilka osobnych reklamówek różne rodzaje owoców? To przyzwyczajenie nie jest ekologiczne ale bardzo łatwo jest je zmienić. Wystarczy zaopatrzyć się w zapas toreb papierowych. Odpowiednie będą zarówno te z uchem, jak i bez. Najlepiej jest zakupić małe, średnie i duże rozmiary. Wtedy będziemy mieli pewność, że użyjemy odpowiedniej torebki do konkretnych zakupów.

 

3. A może tak kogoś obdarować?

Ciekawą opcją jest użycie torby papierowej do zapakowania prezentu np. urodzinowego albo świątecznego. Obecnie jest to niezwykle modne. Najciekawsze jest to, że takie opakowanie można ozdobić według własnego uznania. Bardzo często (oczywiście w zależności od rozmiaru prezentu) wybiera się torby papierowe bez ucha. Te można przyozdobić, chociażby kokardkami. Możemy również powycinać z papieru w kolorze białym choinki lub gwiazdki i przykleić je do torby. Wstążka na samym cej czubku również sprawdzi się doskonale. Tak zapakowany prezent wygląda niezwykle estetycznie i gustownie! Na pewno zachwyci obdarowanego!

 

4. Sprzątanie również może być eko!

Może sam temat nie współgra idealnie z wymienionymi powyżej, ale wykorzystanie w ten sposób torebek papierowych jest naprawdę praktyczne! Jeśli tylko jesteście szczęśliwymi posiadaczami psa, to bez wątpienia znacie problem sprzątania po nim. Jasne, można tę czynność wykonać przy pomocy torebki plastikowej. Jednak, zarówno gdy wykorzystamy plastik, jak i papier, to wylądują one po chwili w koszu. Na co więc lepiej postawić? Oczywiście, że na torebki wykonane z papieru. Są one tak samo wygodne w użyciu, więc dla właściciela czworonoga, to żadna różnica. Ogromne znaczenie natomiast ma to dla środowiska. Pamiętajmy o tym, że plastik rozkłada się kilkaset lat, a papier co najwyżej kilka miesięcy. Mała, ale wielka różnica!