KSIĘGARNIA INTERNETOWA KSIĄŻKI TECHNICZNE
  Start » Katalog » INFORMATYKA » Moje konto  |  Koszyk  |  Zamówienie  |  Szukaj   
Szukaj
 

Wpisz szukany produkt.
Wyszukiwanie zaawansowane
Kategorie
AUTOMATYKA (1)
BHP, HACCP, PIERWSZA POMOC (172)
BIOINŻYNIERIA (3)
BIOLOGIA (1)
BUDOWNICTWO (31)
CHEMIA (2)
CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJA (6)
EDUKACJA I OŚWIATA (30)
EKONOMIA, GOSPODARKA, BIZNES (404)
ELEKTRYKA, ELEKTRONIKA I TELEKOM (27)
GEODEZJA (40)
GEOLOGIA (3)
GÓRNICTWO (3)
GRY I PROGRAMY EDUKACYJNE (23)
INFORMATYKA (74)
  Audio
  Grafika (18)
  Internet (11)
  Office (12)
  Pozostałe (2)
  Programowanie (10)
  Systemy (2)
  Wideo (12)
INNE (4)
KALENDARZE (10)
LITERATURA, KULTURA, POWIEŚĆ (3)
LOGISTYKA I MAGAZYNOWANIE (5)
MATEMATYKA (3)
MECHANIKA (4)
MEDYCYNA I DIETETYKA (21)
POMOC SPOŁECZNA (8)
PRAWO (180)
PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY (8)
PRZYRODA I EKOLOGIA (9)
SŁOWNIKI, JĘZYKI OBCE (31)
TECHNIKA (2)
TRANSPORT I MOTORYZACJA (16)
TURYSTYKA I HOTELARSTWO (1)
UNIA EUROPEJSKA, ŚRODKI UNIJNE (19)

wszystkie książki
Wydawnictwa
Kontakt
mail:
hurtownia@tanitom.pl


Gadu-Gadu: 5325293
Napisz do nas !

tel./faks 12 413 56 40
w godzinach od
Pon - Pt 9.00 - 16.00
Sob 9.00 - 13.00


siedziba firmy - Kraków
Informacje
REGULAMIN
Jak skutecznie szukać ?
F.A.Q.
Informacje dla Klienta
KOSZT WYSYŁKI
O nas
monitorownie wysyłki
wygeneruj druk wpłaty
Korzystanie z serwisu
Poczta Polska
paczkomaty 24/7
przelewy24
my na facebooku
Bestsellery
01.Symfonia C++ standard - Jerzy Grębosz - Tom 1/2
02.Mikrokontrolery AVR, język C, podstawy programowania - Mirosław Kardaś
03.Pasja C++
04.Język C. Pasja programowania mikrokontrolerów 8-bitowych - Mirosław Kardaś
05.Kurs Sony Vegas Pro 9 - (9,10,movie) - montaż filmów
06.Kurs Excel programowanie w VBA - Visual Basic
07.Metody inwigilacji i elementy informatyki śledczej + 3 DVD
08.Kurs Adobe Dreamweaver CS5 - esencja + Kurs Adobe Fireworks CS5
09.Kurs Access 2010 - esencja - VBA SQL praktyczne projekty
10.Kurs Adobe Photoshop Lightroom 3 - esencja
Opinie o tanitom.pl
opinie
Bezpieczeństwo Aplikacji Windows. Omijanie SafeSEH, ASLR, DEP, ROP i obrona + 2 DVD 119.00zł

Piotr Planeta, Bogdan Drozdowski

Wydawnictwo CSH
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-923745-5-8

W zestawie:
 
•   Podręcznik (256 stron, format B5)

•   2 płyty DVD ze Szkoleniem Video (13 modułów)

•  Aż 6 godzin i 34minuty nagrań w jakości HD

•  Kody źródłowe wszystkich aplikacji i skryptów omówionych w Podręczniku

•   kod dostępu do zamkniętego forum HACK.EDU.PL, które jest miejscem spotkań społeczności. Tutaj będziesz mógł podyskutować na tematy związane z tematyką szkolenia, ale i nie tylko. Na forum znajdziesz otwartych ludzi, którzy pomogą Ci w przypadku ewentualnych trudności.

OPIS:

Niszowe szkolenie z dziedziny IT security oraz hackingu, które tym razem traktuje o bezpieczeństwie aplikacji działających pod kontrolą systemów z rodziny Microsoft Windows. W szkoleniu znajdziesz wiele interesujących informacji na temat technik ataku na aplikacje w najnowszych odsłonach systemu firmy z Redmond i dowiesz się, jak skutecznie się przed nimi bronić. Autorzy szkolenia obnażają słabości takich mechanizmów jak SafeSEH, SEHOP, DEP, czy ASLR. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co leży u podstaw masowych ataków na oprogramowanie, o których co jakiś czas głośno w mediach, tutaj znajdziesz odpowiedź i wiele cennych informacji ku przestrodze. 

Tytuł jest bardziej wyważony nie bez powodu. Zagadnienia, które znajdziesz w tym szkoleniu, to dość ciężki kawałek chleba, mówiąc bez owijania w bawełnę.
Nie chcemy, aby to szkolenie przyciągało uwagę script kiddies. Zbyt poważne (i można powiedzieć, że niebezpieczne) rzeczy się tutaj znalazły. Szkolenie kierujemy do osób, które rzeczywiście mają chęć sprawdzenia się i poznania ciekawszych (czyt. do tej pory nie prezentowanych na szeroką skalę i bardziej opartych w realiach) zagadnień.

Tzw. Windows hacking ma swoją cenę. Nie bez powodu pierwsze szkolenia odbywały się w środowisku Szkoleniowego Systemu Operacyjnego. W warunkach „laboratoryjnych” po prostu łatwiej jest demonstrować pewne zagadnienia. W najnowszych odsłonach Windows sprawa wygląda już nieco inaczej. Istnieje DEP, ASLR, SafeSEH i szereg innych mechanizmów, które utrudniają życie atakującemu. Ale całe szczęście, że takie mechanizmy istnieją…

Szkolenie to stanowi próbę konfrontacji z tymi zagadnieniami. Konfrontacji zakończonej oczywiście z korzyścią dla nas… i dla Ciebie.

Wspomniałem, że „Windows hacking ma swoją cenę”, ale nie oznacza to, że szkolenie jest ekstremalnie trudne do przyswojenia. Daje Ci ono szansę na poznanie interesujących zagadnień, w zamian za Twoje poświęcenie… w postaci czasu. Tylko tyle i aż tyle potrzebujesz, aby „wejść” w ten temat.

Nie martw się, jeżeli nie znasz jeszcze znaczenia niektórych akronimów, widocznych w nagłówku. Czym jest ROP, DEP, ASLR, czy SafeSEH dowiesz się z Podręcznika i przygotowanych Szkoleń Video.

Co zawiera szkolenie?

1. Podręcznik – 256 stron – format B5
Podręcznik, skrypt szkoleniowy, który możesz traktować, jak wprowadzenie do dziedziny bezpieczeństwa aplikacji w systemach z rodziny MS Windows. Znalazły się tutaj minimalne podstawy teoretyczne, które musisz znać, aby w pełni zrozumieć przygotowane Szkolenia Video.
 • Rozdział 1. rozpoczniesz od poznania podstawowych informacji na temat działania procesora. Dowiesz się, w jakich trybach pracuje i z czego korzysta przy wykonywaniu niskopoziomowych instrukcji.
 • Rozdział 2. to omówienie podstawowych podatności, które możesz znaleźć w aplikacjach. Dowiesz się, czym są przepełnienia stosu i jak atakujący może je wykorzystać. W przykładach wykorzystasz także własny kod powłoki. W drugiej części rozdziału dowiesz się, czym jest sterta i dlaczego jej nieumiejętne użycie w programie może być niebezpieczne.
 • Rozdział 3. to analiza mechanizmów bezpieczeństwa istniejących w systemach z rodziny MS Windows. Dowiesz się, jakie mechanizmy zostały wdrożone w celu ochrony systemu i aplikacji. Poznasz takie zagadnienia jak ciasteczka stosu, DEP, ASLR, czy SafeSEH.
 • Rozdział 4. stanowi propozycję „złotych zasad”, które mogą pomóc Ci w tworzeniu własnych aplikacji lub/i administrowaniu systemem.
 • Dodatek 1. Podręcznik został także uzupełniony o 2 wartościowe Dodatki. Pierwszym z nich jest omówienie formatu plików wykonywalnych PE. W Szkoleniu Video zauważysz odniesienia np. do tzw. sekcji pliku wykonywalnego. W tym miejscu Podręcznika możesz dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.
 • Dodatek 2. Drugi, obszerny Dodatek Podręcznika, to podstawowy kurs języka Assembler autorstwa Bogdana Drozdowskiego. Ten wyczerpujący kurs zamieściliśmy w odpowiedzi na wiele próśb, jakie otrzymujemy na przestrzeni lat od naszych Uczestników. W Szkoleniu Video znalazł się co prawda opis podstawowych instrukcji tego języka, jednak uważny Czytelnik może odczuć pewien niedosyt. W takiej sytuacji odsyłamy do załączonego Dodatku nr 2.

Aby zapoznać się z pełnym spisem treści książki, kliknij tutaj (otworzy się nowe okno).2. Szkolenie Video – DVD #1 – moduły 1 – 6.02
Szkolenie Video stanowi multimedialne rozszerzenie Podręcznika. Jeżeli zapoznałeś się z materiałem drukowanym, jesteś gotów do prawdziwego treningu. Autor Szkolenia Video wprowadzi Cię w praktyczną stronę zagadnień, nie zapominając o teoretycznych podstawach. W nagraniach znajdziesz także sporą dawkę wiedzy, która w skrypcie została pominięta.

Na pierwszej płycie znajdziesz 7 Szkoleń Video (od 1 do 6.02, czas 3 godziny 33 minuty), a wśród nich:

 • Moduł #1 – Przygotowanie środowiska – wprowadzenie do szkolenia. Autor przeprowadzi Cię przez proces przygotowania środowiska pracy. Dowiesz się, gdzie znaleźć wszystkie potrzebne narzędzia i jak je skonfigurować.
 • Moduł #2 – Podstawy obsługi debuggera – omówienie podstawowych opcji debuggera OllyDbg i jego konfiguracja. Autor demonstruje opcje debuggera, wyjaśnia klawiszologię i pokazuje analizę prostej aplikacji na przykładzie.
 • Moduł #3 – Podstawy assemblera – wprowadzenie do podstaw języka, w którym znajdziesz opis podstawowych instrukcji, rejestrów procesora oraz budowy pliku wykonywalnego w systemie Windows. Dowiesz się także, jak wywoływać wstawki assemblerowe w programach napisanych w języku C. Moduł kończy się analizą przykładowego programu. Uzupełnienie modułu stanowi Dodatek nr 2 w Podręczniku.
 • Moduł #4 – Wykorzystanie prostych przepełnień stosu – praktyczna demonstracja wykorzystania trywialnego przepełnienia stosowego w systemie niezabezpieczonym DEP oraz ASLR. Przeanalizujesz przypadek w debuggerze, stworzysz własny exploit w języku C oraz wykorzystasz kodu powłoki do przejęcia kontroli nad podatną aplikacją.
 • Moduł #5 – Wykorzystanie prostych przepełnień sterty – omówienie przypadku prostego przepełnienia sterty w systemach niezabezpieczonych DEP oraz ASLR. Dowiesz się podstawowych informacji na temat alokowania pamięci w systemach MS Windows i zobaczysz, jak można wykorzystać błąd w podatnej aplikacji. Moduł kończy się przykładowym atakiem, dzięki któremu atakujący ma możliwość wykonania dowolnego kodu.
 • Moduł #6.01 – Architektura 64-bitowa – różnice. Dowiesz się, jakie różnice sprzętowe i implementacyjne istnieją pomiędzy 32- a 64-bitową architekturą intelowską. Jest to krótki wstęp teoretyczny do zagadnienia.
 • Moduł #6.02 – Zabezpieczenia chroniące stos – omówienie mechanizmów bezpieczeństwa, które wprowadzono, aby chronić przed wykorzystaniem przepełnień stosu. Jest to wstęp teoretyczny, wymagany do pełnego zrozumienia dalszych zagadnień praktycznych.
3. Szkolenie Video – DVD #2 – moduły 6.03 – 7
Na drugiej płycie znajdziesz 6 Szkoleń Video (od 6.03 do 7, czas 3 godziny), a wśród nich:
 • Moduł #6.03 – Zabezpieczenia chroniące stertę – moduł opisuje działanie mechanizmów bezpieczeństwa, wdrożonych w nowych systemach rodziny Windows, mających na celu ochronę przed przepełnieniami stertowymi. Dowiesz się, jak zbudowana jest struktura list i dlaczego trywialna exploitacja błędów typu heap overflow nie jest już możliwa.
 • Moduł #6.04 – Mechanizmy DEP i ASLR – omówienie – dowiesz się, jak w praktyce działają mechanizmy Data Execution Prevention oraz Address Space Layout Randomization. Używając debuggera zobaczysz, jak w/w technologie pomagają w ochronie systemu.
 • Moduł #6.05 – Omijanie SafeSEH i ASLR w praktyce – uzbrojony w wiedzę z poprzedniego modułu, stworzysz exploit, który ominie tzw. bezpieczne bramki obsługi wyjątków oraz losowy rozkład pamięci na przykładzie podatnej aplikacji w Windows 7. Na końcu dowiesz się także, w jaki sposób wygenerować własny kod powłoki za pomocą środowiska Metasploit.
 • Moduł #6.06 – Omijanie DEP i ASLR przy użyciu ROP – Return Oriented Programming to technika, która pozwoli Ci na budowanie własnych exploitów z tzw. gadżetów. W tym module dowiesz się, jak tworzyć własne gadżety z dostępnych kawałków kodu. Pozwoli Ci to na ominięcie zabezpieczeń takich jak DEP, czy ASLR.
 • Moduł #6.07 – Wykorzystanie ROP w praktyce – moduł stanowi praktyczną kontynuację wstępu z poprzedniego nagrania. W tym szkoleniu przeprowadzić atak na podatną aplikację, a autor pokaże Ci, jak stworzyć działający exploit krok po kroku. Demonstracja zakończy się uruchomieniem wstrzykniętego kodu powłoki.
 • Moduł #7 – Trening praktycznej exploitacji na przykładzie Wiresharka – podsumowanie praktycznej części szkolenia. W tym module dowiesz się, jak atakujący mógłby przeprowadzić przykładowy atak na podatną aplikację. W tym wypadku „pod nóż” trafi jedna z podatnych wersji programu Wireshark. Dzięki odpowiednio spreparowanemu plikowi z pakietem, będziesz miał okazję przeprowadzić atak, który zakończy się uruchomieniem kodu powłoki i przejęciem kontroli nad aplikacją i systemem.

Obie płyty to ponad 6 godzin i 30 minut nagrań w wysokiej jakości HD.

Szkolenia Video zawarte na płytach dostępne są w dwóch wersjach:

 • AVI – wersja zarejestrowana w rozdzielczości panoramicznej 1280×800, którą możesz uruchomić na każdym komputerze PC lub MAC.
 • MP4 – specjalna wersja dla urządzeń mobilnych, przystosowana do rozdzielczości 1280×720, którą możesz uruchomić także na smartfonie lub tablecie.

Na płytach Szkolenia Video znajdziesz obie wersje nagrań.
Korzystaj z tej, którą w danej chwili potrzebujesz!

Dla Twojej wygody na każdej z płyt znalazły się także wszystkie kody źródłowe programów opisanych w Podręczniku i demonstrowanych przez autora w trakcie Szkoleń Video.

 

Do kogo adresowane jest to szkolenie?
Jeżeli:
 • Chcesz poznać metody ataku na aplikacje w systemach rodziny Windows,
 • Chcesz dowiedzieć się, jak bronić się przed w/w atakami,
 • Jesteś programistą, któremu zależy na tworzeniu bezpiecznego kodu,
 • Jesteś pracownikiem odpowiedzialnym za utrzymanie infrastruktury IT w firmie,
 • Jesteś pasjonatem dziedziny IT security oraz hackingu,
 • Interesują Cię zagadnienia niskopoziomowe,
 • Masz wiele determinacji i samozaparcia w dążeniu do wyznaczonego celu,

… to szkolenie będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Kto NIE POWINIEN zamawiać tego szkolenia?
Jeżeli natomiast:
 • Należysz do grupy tzw. script kiddies,
 • Zależy Ci na szybkim wykorzystaniu materiału na zasadzie kopiuj-wklej,
 • Nudzi Cię poznawanie nowych technologii, mechanizmów systemowych, czy języków programowania,

… w żadnym wypadku nie powinieneś brać się za to szkolenie.

Ceny podane na naszej stronie są cenami brutto(zawierają podatek VAT)
Data dodania produktu: 17 February 2012.
Napisz opinie / recenzje
Koszyk więcej
...jest pusty
Informacje
E-mail

Hasło


Nowy klient?
Zapomniałeś hasła?

Twój adres IP to:
54.198.2.110
Informacje o wydawcy
Inne produkty
Informowanie o produktach więcej
Informowanie o produktachopinia, recenzja Bezpieczeństwo Aplikacji Windows. Omijanie SafeSEH, ASLR, DEP, ROP i obrona + 2 DVD
Nowości więcej
Kalendarz BHP 2018 (A5)
Kalendarz BHP 2018 (A5)
40.00zł
Powiedz znajomemu
 

Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Recenzje więcej
Napisz opinie / recenzjeNapisz recenzję tego produktu!
>>> Strony <<<
polecane
projekty domów
księgarnia internetowa
 Reklamy

*Wszystkie ceny produktów podane na naszej stronie zawierają podatek VAT

Hurtownia TANITOM.PL ul. Moniuszki 25, 31-523 Kraków
REGON: 350163194 NIP: 676-123-96-28 nr rach. bankowego: mBank S.A. 52 1140 2004 0000 3302 7516 4224

Copyright © 2003 osCommerce Powered by osCommerce modified by xmarkusx