KSIĘGARNIA INTERNETOWA KSIĄŻKI TECHNICZNE
  Start » Katalog » EKONOMIA, GOSPODARKA, BIZNES » Rachunkowość i Administracja » Moje konto  |  Koszyk  |  Zamówienie  |  Szukaj   
Szukaj
 

Wpisz szukany produkt.
Wyszukiwanie zaawansowane
Kategorie
AUTOMATYKA (1)
BHP, HACCP, PIERWSZA POMOC (172)
BIOINŻYNIERIA (3)
BIOLOGIA (1)
BUDOWNICTWO (31)
CHEMIA (2)
CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJA (6)
EDUKACJA I OŚWIATA (30)
EKONOMIA, GOSPODARKA, BIZNES (404)
  Bankowość (6)
  Finanse (9)
  Gospodarka
  Makro i Mikroekonomia (6)
  Marketing (4)
  Metody ilościowe
  Rachunkowość i Administracja (343)
  Ubezpieczenia (1)
  Zarządzanie (18)
ELEKTRYKA, ELEKTRONIKA I TELEKOM (27)
GEODEZJA (40)
GEOLOGIA (3)
GÓRNICTWO (3)
GRY I PROGRAMY EDUKACYJNE (23)
INFORMATYKA (74)
INNE (4)
KALENDARZE (10)
LITERATURA, KULTURA, POWIEŚĆ (3)
LOGISTYKA I MAGAZYNOWANIE (5)
MATEMATYKA (3)
MECHANIKA (4)
MEDYCYNA I DIETETYKA (21)
POMOC SPOŁECZNA (8)
PRAWO (181)
PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY (8)
PRZYRODA I EKOLOGIA (9)
SŁOWNIKI, JĘZYKI OBCE (31)
TECHNIKA (2)
TRANSPORT I MOTORYZACJA (16)
TURYSTYKA I HOTELARSTWO (1)
UNIA EUROPEJSKA, ŚRODKI UNIJNE (19)

wszystkie książki
Wydawnictwa
Kontakt
mail:
hurtownia@tanitom.pl


Gadu-Gadu: 5325293
Napisz do nas !

tel./faks 12 413 56 40
w godzinach od
Pon - Pt 9.00 - 16.00
Sob 9.00 - 13.00


siedziba firmy - Kraków
Informacje
REGULAMIN
Jak skutecznie szukać ?
F.A.Q.
Informacje dla Klienta
KOSZT WYSYŁKI
O nas
monitorownie wysyłki
wygeneruj druk wpłaty
Korzystanie z serwisu
Poczta Polska
paczkomaty 24/7
przelewy24
my na facebooku
Bestsellery
01.Podręcznik samodzielnej nauki księgowania - Barbara Gierusz
02.Zbiór zadań do podręcznika samodzielnej nauki księgowania
03.Zbiór rozwiązań do podręcznika samodzielnej nauki księgowania
04.Nowe standardy kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych - omówienie i propozycje wzorcowych rozwiązań (z suplementem elektronicznym)
05.Rachunkowość przedsiębiorstw - zbiór zadań
06.Rachunkowość od podstaw - zbiór zadań z komentarzem z rozwiązaniami (z suplementem elektronicznym)
07.Plan kont z komentarzem dla instytucji kultury (z suplementem elektronicznym)
08.Zasady rachunkowości - zbiór zadań z rozwiązaniami (z suplementem elektronicznym)
09.Komentarz do planu kont dla jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych oraz dla budżetów jednostek samorządu terytorialnego (z suplementem elektronicznym)
10.Fundacje i Stowarzyszenia - funkcjonowanie i opodatkowanie 2013
Opinie o tanitom.pl
opinie
Operacje gospodarcze w praktyce księgowej - wycena i ujęcie na kontach według polskiego prawa bilansowego (w tym KSR), MSR/MSSF, prawa podatkowego 208.00zł

dr Roman Seredyński, Katarzyna Szaruga, Marta Dziedzia, Arkadiusz Lenarcik

wydawnictwo: ODDK - Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
symbol: RFK1018
objętość: 884 str.
format: B5
oprawa: miękka klejona
wydanie: V, 2015
ISBN: 978-83-7804-250-1

OPIS:

Wielowymiarowy komentarz, bogactwo przykładów, rzetelne i sprawdzone w praktyce rozwiązania przygotowane przez specjalistów – składają się na wyjątkowy przewodnik po operacjach gospodarczych występujących w każdej firmie. V wydanie, uaktualnione i poszerzone uwzględnia stan prawny na 1 kwietnia 2015 r.

Rzetelne i sprawdzone w praktyce rozwiązania przygotowane przez specjalistów – biegłych rewidentów. Ponad 120 schematów ewidencji, przykładów dekretacji operacji gospodarczych ujętych w grupy tematyczne związane z:
 • pozycjami sprawozdania finansowego, składnikami aktywów i pasywów (omówiono tu m.in.: środki trwałe, inwestycje, instrumenty finansowe, kapitały, rozliczenia międzyokresowe kosztów i rezerwy)
  oraz
 • konkretnymi zdarzeniami gospodarczymi (omówiono tu m.in.: leasing, wynagrodzenia, podatek odroczony, różnice kursowe, połączenia spółek, kontrakty długoterminowe, utratę wartości aktywów).

Każde zagadnienie zostało dokładnie scharakteryzowane pod kątem:

 • uregulowań polskiego prawa bilansowego (ustawy o Rachunkowości, ewentualnie Krajowych Standardów Rachunkowości);
 • rozwiązań przyjętych w MSSF;
 • prawa podatkowego (zwłaszcza ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych).
W publikacji:
 • szczegółowe wyjaśnienia i rozksięgowania zdarzeń gospodarczych – warto mieć zawsze pod ręką w każdej sytuacji
 • liczne przykłady i odwołania do praktyki – nieocenione dla księgowych, pomogą w rozwiązaniu konkretnych problemów
 • wielowymiarowy komentarz do każdego zagadnienia
 • przejrzysty układ zagadnień – pomoże szybko odnaleźć szukany problem
 • dla jednostek, które przygotowują się do wprowadzenia MSSF zamieszczono dokładny instruktaż przekształcenia sprawozdania finansowego na zgodne z MSSF.
Spis treści w pliku PDF:

Operacje gospodarcze w praktyce księgowej – wycena i ujęcie na kontach według polskiego prawa bilansowego (w tym KSR), MSR/MSSF, prawa podatkowego – spis treści

O AUTORACH:

dr Roman Seredyński

Biegły rewident, doktor nauk ekonomicznych, współwłaściciel i prezes zarządu ECA Auxilium S.A. przez wiele lat kierownik działu audytu w międzynarodowej firmie audytorskiej, odpowiedzialny za całość prac związanych z badaniem sprawozdań finansowych; posiada również bogate doświadczenie w zakresie przekształcania sprawozdań finansowych zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości MSR/MSSF oraz niemieckim prawem bilansowym; bierze udział w sporządzaniu pakietów konsolidacyjnych, w realizacji projektów Due Dilligence oraz w wycenie przedsiębiorstw; autor wielu artykułów z zakresu audytu oraz sprawozdawczości finansowej; współpracownik firm szkoleniowych – wykładowca zagadnień z zakresu rachunkowości.

Katarzyna Szaruga

Biegły rewident, dyrektor departamentu audytu w Zabrzu; doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej firmie audytorskiej na stanowisku kierowniczym, gdzie była odpowiedzialna zarówno za przeprowadzanie badań i przeglądów sprawozdań finansowych, jak i sporządzanie pakietów konsolidacyjnych, realizację zleceń Due Dilligence i wycenę przedsiębiorstw; posiada bogate doświadczenie w przekształcaniu sprawozdań finansowych zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (MSR/MSSF), w doradztwie dla spółek giełdowych oraz spółek przygotowujących się do wprowadzenia akcji na Giełdę Papierów Wartościowych; autorka licznych publikacji z zakresu rachunkowości.

Marta Dziedzia

Biegły rewident, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie; doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej firmie audytorskiej; specjalizuje się w przeprowadzaniu badań i przeglądów sprawozdań finansowych, w tematyce z zakresu niemieckiego prawa handlowego i bilansowego ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień przekształcania sprawozdań finansowych oraz sporządzania pakietów konsolidacyjnych zgodnie z niemieckim prawem bilansowym (HGB) oraz Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (MSR/MSSF); autorka wielu artykułów z zakresu rachunkowości.

Arkadiusz Lenarcik


Biegły rewident, dyrektor departamentu audytu na obszar Wrocław/Zabrze; karierę zawodową rozpoczął w dziale audytu ogólnopolskiej firmy audytorskiej, gdzie był przede wszystkim odpowiedzialny za całość prac związanych z badaniem sprawozdań finansowych; posiada bogate doświadczenie w zakresie badania sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości, jak i Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości (MSR/MSSF), a także w realizacji zleceń z zakresu wyceny przedsiębiorstw; brał udział w sporządzaniu pakietów konsolidacyjnych; autor artykułów oraz wykładowca zagadnień z zakresu rachunkowości.

 

RECENZJE:

Książka o wycenie i ujęciu na kontach według polskiego prawa bilansowego (w tym KSR), MSR/MSSF, prawa podatkowego


Książka dla jednostek prowadzących księgi rachunkowe według polskiego prawa bilansowego, jak i prowadzących księgi zgodne z zasadami MSR/MSSF

Dlaczego warto ją mieć: Publikacja jest przygotowana rzetelnie i bardzo przekrojowo. Są w niej przedstawione rozwiązania sprawdzone w praktyce przez specjalistów – biegłych rewidentów.

Możemy w niej odnaleźć ponad 120 schematów ewidencji, przykładów operacji gospodarczych. Są one ujęte w grupy tematyczne, co ułatwia ich wyszukanie.

Każde zagadnienie zostało dokładnie scharakteryzowane pod kątem: uregulowań polskiego prawa bilansowego (ustawy o rachunkowości, ewentualnie Krajowych Standardów Rachunkowości); rozwiązań przyjętych w MSSF; prawa podatkowego (zwłaszcza ustawy o CIT). Jest to niezwykle ważne, ponieważ często zdarzają się rozbieżności pomiędzy prawem bilansowym a prawem podatkowym, a trzeba znaleźć takie rozwiązanie ewidencyjne, które umożliwia spełnienie wymogów obu regulacji. Dlatego warto sięgnąć po ten szczegółowy przewodnik po operacjach gospodarczych występujących w każdej firmie. Może być on wykorzystany przez jednostki prowadzące księgi rachunkowe zarówno według polskiego prawa bilansowego, jak i zgodnie z zasadami MSR/MSSF.

Jest to IV wydanie, uaktualnione i poszerzone. Uwzględnia stan prawny na 1 stycznia 2013 r.

Co ciekawe w książce dla jednostek, które przygotowują się do wprowadzenia MSSF, zamieszczono dokładny instruktaż przekształcenia sprawozdania finansowego na zgodne z MSSF.

„Gazeta Prawna”, 30 grudnia 2013 r.
Służby finansowo-księgowe w Polsce muszą posiadać bardzo rozległą wiedzę z zakresu rachunkowości. Muszą znać nie tylko polskie prawo bilansowe (ustawę o rachunkowości oraz Krajowe Standardy Rachunkowości), ale także Międzynarodowe Standardy Rachunkowości, co jest niezbędne np. w przypadku sporządzania pakietów konsolidacyjnych. Niektóre jednostki mają obowiązek rozpocząć stosowanie zasad zawartych w MSR, inne mają możliwość wyboru. Niezależnie od tego, czy stosowanie zasad jest obowiązkiem, czy wynika z dokonanego wyboru, służby finansowo-księgowe takich jednostek powinny poznać zasady uregulowane w MSR/MSSF. Różnią się one bowiem od zasad określonych przez ustawę o rachunkowości.

Komentowana publikacja to obszerny i szczegółowy przewodnik po operacjach gospodarczych występujących w każdej firmie. Może on zostać wykorzystany przez firmy prowadzące księgi rachunkowe zarówno według polskiego prawa bilansowego, jak i zgodnie z zasadami MSR/MSSF. Będzie także pożyteczna zarówno dla tych osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę, jak i dla tych, które dopiero zdobywają kompetencje w zakresie rachunkowości.

Opracowanie opisuje sprawdzone w praktyce rozwiązania przygotowane przez biegłych rewidentów. Zawiera ponad 120 schematów ewidencji, przykładów dekretacji operacji gospodarczych ujętych w grupy tematyczne, związane z pozycjami sprawozdania finansowego, składnikami aktywów i pasywów(m.in. środki trwale, inwestycje, instrumenty finansowe, rozliczenia międzyokresowe kosztów, rezerwy) oraz z konkretnymi zdarzeniami gospodarczymi (m.in. leasing, podatek odroczony, różnice kursowe, połączenia spółek).

Uwaga! Jednostki, które przygotowują się do wprowadzenia MSSF znajda w książce dokładną instrukcję przekształcenia sprawozdania finansowego na zgodne z MSSF.
„Rzeczpospolita”, 13 maja 2013 r.
Książka przedstawia zasady wyceny oraz ewidencji księgowej operacji gospodarczych występujących w firmach. Jej zaletą jest kompleksowe ujęcie tematu. Jak bowiem zauważają autorzy, ewidencja musi być prowadzona w sposób pozwalający nie tylko na sporządzenie zgodnie z ustawa o rachunkowości sprawozdania finansowego, ale również prawidłowe rozliczenia z fiskusem. W niektórych spółkach przed pracownikami działu finansowo-księgowego postawione jest jeszcze trudniejsze zadanie, bo muszą również przygotować dane według międzynarodowych standardów rachunkowości dla celów skonsolidowanego sprawozdania finansowego. W opracowaniu autorzy porównali wszystkie te regulacje, np. w rozdziale dotyczącym przychodów ze sprzedaży w pierwszej kolejności opisali reguły wynikające z ustawy o rachunkowości, w drugiej MSR 18, a dalej zasady zawarte w art. 12 ustawy o CIT. Przedstawili w nim również zasady opodatkowania VAT, a na koniec zaprezentowali szczególne formy sprzedaży (komisowa, ratalna, na próbę). Podobną konstrukcję mają pozostałe rozdziały. Książka zawiera liczne przykłady i schematy księgowań. Pozwala to łatwiej zrozumieć zasady ewidencji księgowej zdarzeń gospodarczych.
„Rzeczpospolita”, 27 czerwca 2011 r.

 

Ceny podane na naszej stronie są cenami brutto(zawierają podatek VAT)
Data dodania produktu: 28 May 2015.
Napisz opinie / recenzje
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Rachunkowość projektów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej (z suplementem elektronicznym)
Rachunkowość projektów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej (z suplementem elektronicznym)
Wynagrodzenia w 2016 roku - zasady rozliczania - ewidencja księgowa
Wynagrodzenia w 2016 roku - zasady rozliczania - ewidencja księgowa
Rozliczanie wynagrodzeń w 2014 roku z ewidencją księgową
Rozliczanie wynagrodzeń w 2014 roku z ewidencją księgową
Koszyk więcej
...jest pusty
Informacje
E-mail

Hasło


Nowy klient?
Zapomniałeś hasła?

Twój adres IP to:
54.227.127.109
Informacje o wydawcy
Inne produkty
Informowanie o produktach więcej
Informowanie o produktachopinia, recenzja Operacje gospodarcze w praktyce księgowej - wycena i ujęcie na kontach według polskiego prawa bilansowego (w tym KSR), MSR/MSSF, prawa podatkowego
Nowości więcej
Dokumentacja zasad (polityki) rachunkowości w jednostkach budżetowych i samorządowych zakładach budżetowych - wzorzec zarządzenia (z suplementem elektronicznym)
Dokumentacja zasad (polityki) rachunkowości w jednostkach budżetowych i samorządowych zakładach budżetowych - wzorzec zarządzenia (z suplementem elektronicznym)
150.00zł
Powiedz znajomemu
 

Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Recenzje więcej
Napisz opinie / recenzjeNapisz recenzję tego produktu!
>>> Strony <<<
polecane
projekty domów
księgarnia internetowa
 Reklamy

*Wszystkie ceny produktów podane na naszej stronie zawierają podatek VAT

Hurtownia TANITOM.PL ul. Moniuszki 25, 31-523 Kraków
REGON: 350163194 NIP: 676-123-96-28 nr rach. bankowego: mBank S.A. 52 1140 2004 0000 3302 7516 4224

Copyright © 2003 osCommerce Powered by osCommerce modified by xmarkusx