Sposoby na lukratywną inwestycję

Poznaj drogę do sukcesu

Sposoby na lukratywną inwestycję

25 stycznia, 2019 Uncategorized 0

Posiadając wolne środki finansowe dużym marnotrawstwem byłoby umieszczenie ich po prostu na koncie oszczędnościowym. Znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie ich zainwestowanie. Inwestowanie obarczone jest pewnym ryzykiem, jednak są różne metody inwestycji, nie wszystkie pociągają za sobą duże ryzyko. Choć co trzeba przyznać z reguły im większe jest ryzyko, tym wyższe są zyski. To jaką formę inwestycji wybierze inwestor zależy w dużej mierze od zasobności jego portfela, ryzyka jakie chce podjąć oraz zysków, które chce osiągnąć.

 

Inwestycje w akcje i obligacje

Pierwszym skojarzeniem jakie przychodzi wielu osobom na myśl, gdy słyszą inwestycja – jest Giełda Papierów Wartościowych. Chcąc zainwestować swoje środki można kupić akcje, obligacje, kontrakty terminowe czy innego typu papiery wartościowe. Zakup akcji obarczony jest dużym ryzykiem, bowiem na ich wartość składa się wiele czynników. Jednak jest to też jeden z najbardziej opłacalnych sposobów inwestowania. Gra na giełdzie wymaga dużej wiedzy i umiejętności dlatego większość inwestorów powierza swoje pieniądze maklerom i domom inwestycyjnym.

 

Inwestycje w kamienie i metale szlachetne

Innym sposobem na inwestowanie jest zakup metali szlachetnych: złota, srebra czy platyny lub kamieni szlachetnych, w tym zwłaszcza diamentów. Jak pokazują tendencje na rynku metali szlachetnych, a szczególnie złota – od lat utrzymuje się trend wzrostowy. Ceny złota już od wielu lat nie spadały. A to oznacza, że kupując ten metal szlachetny dziś, za kilka lat inwestor sprzeda go powyższej cenie. Do inwestowania w złoto nie trzeba mieć tak dużej wiedzy, jak w przypadku akcji, jednak należy znaleźć zaufanego dealera, co do którego mamy pewność, że sprzedaje on prawdziwe złoto.

Inwestycje w nieruchomości

Kolejnym sposobem na zainwestowanie środków finansowych jest zakup nieruchomości. Kupując lokal użytkowy możemy dzierżawić go firmom jako biura do wynajęcia lub inne lokale komercyjne. Można także kupić mieszkanie, po to by je wynajmować na krótki czas – turystom, lub na dłuższy – lokatorom. Mając więcej takich lokali można rozważyć stworzenie firmy, która oferuje mieszkania, apartamenty i biura do wynajęcia. Taka firmą jest – Centrum Biurowe Herbewo. Można także kupić mieszkanie w dobrej lokalizacji z myślą, że za kilka lat, gdy ceny na rynku nieruchomości pójdą w górę, zostanie ono sprzedane z zyskiem. Rynek nieruchomości jest obarczony stosunkowo niewielkim ryzykiem inwestycyjnym, nie wymaga także zaawansowanej wiedzy by rozpocząć tego typu inwestycje.