KSIĘGARNIA INTERNETOWA KSIĄŻKI TECHNICZNE
  Start » Katalog » INFORMATYKA » Programowanie » Moje konto  |  Koszyk  |  Zamówienie  |  Szukaj   
Szukaj
 

Wpisz szukany produkt.
Wyszukiwanie zaawansowane
Kategorie
AUTOMATYKA (1)
BHP, HACCP, PIERWSZA POMOC (172)
BIOINŻYNIERIA (3)
BIOLOGIA (1)
BUDOWNICTWO (31)
CHEMIA (2)
CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJA (6)
EDUKACJA I OŚWIATA (30)
EKONOMIA, GOSPODARKA, BIZNES (404)
ELEKTRYKA, ELEKTRONIKA I TELEKOM (27)
GEODEZJA (38)
GEOLOGIA (3)
GÓRNICTWO (3)
GRY I PROGRAMY EDUKACYJNE (23)
HODOWLA ZWIERZĄT, WETERYNARIA (3)
INFORMATYKA (74)
  Audio
  Grafika (18)
  Internet (11)
  Office (12)
  Pozostałe (2)
  Programowanie (10)
  Systemy (2)
  Wideo (12)
INNE (4)
KALENDARZE (10)
LITERATURA, KULTURA, POWIEŚĆ (3)
LOGISTYKA I MAGAZYNOWANIE (5)
MATEMATYKA (3)
MECHANIKA (4)
MEDYCYNA I DIETETYKA (21)
POMOC SPOŁECZNA (8)
PRAWO (182)
PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY (8)
PRZYRODA I EKOLOGIA (9)
SŁOWNIKI, JĘZYKI OBCE (31)
TECHNIKA (2)
TRANSPORT I MOTORYZACJA (16)
TURYSTYKA I HOTELARSTWO (1)
UNIA EUROPEJSKA, ŚRODKI UNIJNE (19)

wszystkie książki
Wydawnictwa
Kontakt
mail:
hurtownia@tanitom.pl
Napisz do nas !

tel./faks 12 413 56 40
w godzinach od
Pon - Pt 9.00 - 16.00
Sob 9.00 - 13.00


siedziba firmy - Kraków
Informacje
REGULAMIN
Jak skutecznie szukać ?
F.A.Q.
Informacje dla Klienta
KOSZT WYSYŁKI
O nas
monitorownie wysyłki
wygeneruj druk wpłaty
Korzystanie z serwisu
Poczta Polska
paczkomaty 24/7
przelewy24
my na facebooku
Bestsellery
01.Symfonia C++ standard - Jerzy Grębosz - Tom 1/2
02.Mikrokontrolery AVR, język C, podstawy programowania - Mirosław Kardaś
03.Pasja C++
04.Język C. Pasja programowania mikrokontrolerów 8-bitowych - Mirosław Kardaś
05.Kurs Programowania w PHP5
06.Kurs PHP i MySQL - cz. 1: Wstęp do języka PHP
07.Kurs PHP i MySQL - cz. 2: Współpraca z MySQL
08.Kurs wideo xHTML & CSS
09.Opus magnum C++11 Programowanie w języku C++ (komplet 3 tomy)
Kurs PHP i MySQL - cz. 2: Współpraca z MySQL 21.00zł

Wyprzedane BRAK NA STANIE!

Producent: ptah media
Opakowanie: box DVD
Wersja językowa: polska
Wymagania systemowe: Procesor 1GHz, 256 MB RAM, Windows 9.x/Me/XP/Vista/7, MAC OS, Linux, dowolna przeglądarka internetowa, Adobe Flash Player 9.0 lub nowszy, rozdzielczość ekranu 1024x768, karta dźwiękowa, głośniki

W drugiej części kursu PHP i MySQL omawiamy podstawowe zagadnienia dotyczące tworzenia relacyjnych baz danych MySQL (wersja 5.0) i użycia ich we własnych projektach internetowych. Korzystając z narzędzia phpMyAdmin tworzymy od podstaw bazę danych, którą następnie wykorzystujemy w przykładowej aplikacji. Prezentujemy podstawowe komendy języka SQL służącego do obsługi baz danych oraz techniki pozwalające na użycie poleceń SQL z poziomu języka PHP. Demonstrowana w trakcie kursu aplikacja (kod źródłowy został dołączony do kursu) zawiera typowe elementy wykorzystywane w aplikacjach bazodanowych tworzonych w języku PHP, co pozwala na skuteczne zrozumienie omawianych zagadnień. Kurs składa się z 38 filmów instruktażowych o łącznej długości prawie 2,5 godzin.

Dwuczęściowy kurs PHP i MySQL jest przeznaczony dla użytkowników początkujących. W pierwszej części kursu skoncentrowaliśmy się na poznaniu od podstaw języka PHP, a druga poświęcona jest współpracy PHP z bazą danych MySQL.

Język PHP i baza danych MySQL to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań pozwalających na dynamiczne generowanie stron internetowych. Narzędzia te są niezwykle popularne, ponieważ posiadają duże możliwości i są dostępne za darmo.

SPIS TREŚCI

Bazy danych

01. Wstęp – Powitanie i krótka informacja o kursie. (01:50 min)

02. Relacyjna baza danych – W tym filmie dowiemy się, czym jest relacyjna baza danych oraz co zyskujemy przez umieszczanie danych w wielu tabelach. Poza tym poznamy pojęcia takie jak tabela, rekord oraz klucz podstawowy. (05:15 min)

03. Klucz podstawowy – Jak już wiemy, klucz podstawowy to niezwykle ważny element każdej bazy danych. Przyjrzyjmy mu się nieco bliżej i zobaczmy, do czego on służy. (02:19 min)

04. Relacje między tabelami – Dzięki odpowiedniemu użyciu klucza głównego z określonej tabeli w innej tabeli uzyskujemy relację między tabelami. W tym filmie dowiemy się, jakie typy relacji istnieją w bazach danych. (03:34 min)

05. Typy danych w MySQL – Tworząc poszczególne pola w tabelach, musimy określić, jaki typ danych będzie w nich przechowywany. Spójrzmy zatem, jakie podstawowe typy danych daje nam do dyspozycji baza MySQL. (04:23 min)

06. Przykładowa aplikacja – W trakcie kursu stworzymy aplikację służącą do zapisywania codziennie spożywanych produktów. Aby ją wykonać, musimy dokładnie wiedzieć, jakie funkcje ma ona posiadać. Jak taka aplikacja może wyglądać, zobaczymy w tym filmie. (02:21 min)

07. Projekt bazy danych – Znamy już wymagania dla naszej aplikacji, pora więc na zaprojektowanie odpowiedniej bazy danych. (03:51 min)
phpMyAdmin

08. Wstęp do phpMyAdmin – Do stworzenia bazy danych na naszym komputerze i do zarządzania nią wykorzystamy wygodną i darmową aplikację phpMyAdmin, dzięki której administrowanie bazami jest bardzo łatwe. (02:03 min)

09. Dodawanie użytkownika – Korzystanie z bazy danych jako administrator nie jest zbyt bezpieczne. Dlatego dodamy do bazy nowego użytkownika. (03:12 min)

10. Zakładanie bazy danych – W tym filmie stworzymy na serwerze MySQL nową bazę danych, którą będziemy używać w naszej aplikacji. Po jej stworzeniu nadamy naszemu nowemu użytkownikowi prawa łączenia się z tą bazą. (02:14 min)

11. Tworzenie tabel – Następnym krokiem tworzenia bazy danych jest stworzenie tabel i zdefiniowanie pól, które się w nich znajdą. Tu demonstrujemy m.in., jak nadać polu opcję auto increment i ustawić je jako klucz podstawowy. (06:29 min)

12. Operacje na tabelach – Aplikacja phpMyAdmin pozwala na wykonywanie różnych operacji na tabelach. W tym filmie poznamy najważniejsze z nich. (03:51 min)

13. Import danych z pliku CSV – Dane, które mają znaleźć się w bazie danych, często mamy zebrane w pliku arkusza kalkulacyjnego. Zobacz, jak można je szybko zaimportować do bazy danych korzystając z formatu CSV. (04:57 min)

14. Eksport danych – Poza funkcją importu mamy również możliwość wyeksportowania danych z bazy do plików w różnych formatach. My zapiszemy je w formacie SQL. (02:34 min)

Podstawy języka SQL

15. SQL w phpMyAdmin – Aplikacja phpMyAdmin nadaje się nie tylko do zarządzania bazą danych, lecz również do nauki języka SQL. Każda czynność na bazach danych jest wykonywana za pomocą kwerend w języku SQL, które są prezentowane użytkownikowi. Korzystając z tego programu można się wiele nauczyć. (02:26 min)

16. Wybieranie danych z bazy – Naukę języka SQL zaczynamy od poznania kwerendy wybierającej SELECT. W tym filmie poznamy podstawową formę tego polecenia, pozwalającą na uzyskiwanie wszystkich rekordów z określonej tabeli. (03:32 min)

17. Określanie kryteriów wybierania – Wyszukując rekordy w bazie danych często chcemy otrzymać rekordy spełniające określone kryteria. W tym filmie zobaczymy, jak za pomocą takich poleceń jak WHERE, BETWEEN czy LIKE możemy zdefiniować warunki dla rekordów. (05:41 min)

18. Manipulacja wynikami wybierania – Wybrane rekordy możemy poddać obróbce jeszcze z poziomu bazy danych. W tym filmie dowiemy się, jak działają i do czego mogą przydać się polecenia ORDER BY, DISTINCT i LIMIT. (04:29 min)

19. Wybieranie danych z dwóch tabel – Korzystanie z relacyjnej bazy danych ma sens, jeśli wiemy, jak połączyć ze sobą dane znajdujące się w dwóch różnych tabelach. Dopiero wtedy widoczna jest prawdziwa moc relacyjnej bazy danych. (04:02 min)

20. Wstawianie danych – Umiemy już wybierać dane z tabel. W tym filmie dowiemy się wreszcie, jak można wstawiać do tabel nowe dane. (03:43 min)

21. Modyfikacja danych – Modyfikacja danych znajdujących się w tabeli jest równie ważna jak wstawianie danych. Zobaczmy zatem, jak możemy modyfikować wszystkie rekordy jednocześnie lub jeden wybrany rekord. (02:11 min)

22. Usuwanie danych – Usuwanie danych z tabel jest równie proste jak ich modyfikacja. Także i tu możemy jednym ruchem usunąć wszystkie dane z tabeli lub tylko te rekordy, które pasują do podanych kryteriów. Należy pamiętać też o tym, że dane usuwane są nieodwracalnie. (01:58 min)

23. Funkcje agregujące – Funkcje agregujące COUNT, SUM, AVG, MIN i MAX są czasami bardzo przydatne. W tym filmie pokazujemy, jak można z nich korzystać. (02:53 min)

PHP i MySQL

24. Aplikacja Kalorie: Wstęp – Zanim przystąpimy do omawiania naszej aplikacji, musimy przygotować pliki, w których będzie znajdował się nasz kod. Jako że nagłówek strony internetowej będzie się powtarzał w każdym skrypcie, umieścimy go w osobnym pliku i będziemy dołączali funkcją include. (02:49 min)

25. Nawiązywanie połączenia z bazą danych – Przed wykonaniem pierwszego zapytania musimy połączyć się z serwerem bazy MySQL oraz wybrać bazę, do której będziemy wysyłać zapytania. Wykorzystamy do tego funkcje mysql_connect oraz mysql_select_db. (04:19 min)

26. Obsługa błędów – Podczas łączenia się z serwerem bazy danych i wyboru bazy może dochodzić do błędów. W tym filmie zobaczymy, jak można obsłużyć błędy tak, aby to dobrze wyglądało. (03:36 min)

27. Kwerendy SQL w PHP – Aby wykonać kwerendę SQL, czyli wysłać zapytanie do naszej bazy danych, posłużymy się funkcją mysql_query. Funkcja ta wykona kwerendę i zwróci nam odpowiedź z bazy. (03:04 min)

28. Wyświetlanie wyników – Rekordy, które wybraliśmy z bazy poleceniem SELECT, otrzymujemy w takiej formie, że nie da się ich w prosty sposób wypisać na ekranie. Aby uzyskać dostęp do otrzymanej treści posłużymy się funkcją mysql_fetch_assoc. (05:04 min)

29. Wybieranie rekordów z podziałem na dni – Wiemy już, w jaki sposób można wybierać rekordy z bazy i wypisywać je na ekranie. Teraz możemy przystąpić do wyświetlenia wpisów z tablicy spożycie dzieląc je na poszczególne dni. (08:04 min)

30. Tworzenie listy rozwijanej – Następnym krokiem będzie stworzenie formularza, poprzez który będziemy mogli dodawać kolejne wpisy do tabeli spożycie. Jego głównym elementem będzie lista rozwijana, którą utworzymy dynamicznie z rekordów zawartych w tabeli produkty. (02:31 min)

31. Dodawanie rekordów do bazy – W tym filmie zajmiemy się fragmentem kodu, który służy do dodawania wprowadzonego produktu do tabeli spożycie. (04:29 min)

32. Tworzenie odnośników z parametrami – Aby mieć możliwość usuwania pojedynczych rekordów z tabeli spożycie, najprościej będzie stworzyć dla każdego wpisu specjalny odnośnik, który pozwoli na utworzenie kwerendy usuwającej konkretny rekord. Odnośniki te stworzymy dynamicznie podczas wyświetlania poszczególnych rekordów. (04:41 min)

33. Usuwanie pojedynczych rekordów – Parametry otrzymane po kliknięciu na stworzone odnośniki odczytujemy ze zmiennej superglobalnej $_GET i na ich podstawie tworzymy kwerendę usuwającą pojedynczy rekord z tabeli. Poruszamy tu też temat bezpieczeństwa skryptów demonstrując prosty atak na bazę typu sql injection. (03:23 min)

34. Usuwanie wielu rekordów jednocześnie – Aby usunąć rekordy starsze niż określona ilość dni, musimy stworzyć naszą kwerendę tak, aby zawierała ona odpowiednie kryterium. Do tego celu wykorzystamy funkcję bazy MySQL o nazwie DATE_SUB służącą do odejmowania dat. (03:42 min)

35. Zarządzanie produktami – Przechodzimy do omówienia drugiego skryptu naszej aplikacji, służącego do zarządzania produktami. (01:46 min)

36. Wyświetlanie i dodawanie produktów – Najpierw zajmiemy się wyświetleniem rekordów zawartych w tabeli produkty oraz formularzem służącym do dodawania nowych produktów. Tu poznamy też funkcję mysql_num_rows, która informuje nas o ilości rekordów otrzymywanych w odpowiedzi na zapytania typu SELECT. (02:53 min)

37. Edycja produktów – Na zakończenie omówimy formularz służący do edycji produktów i zmienimy nasz skrypt tak, aby ukrywać formularz do wprowadzania produktów, jeśli właśnie modyfikujemy jakiś produkt. (04:18 min)

38. Zabezpieczanie skryptów – W ostatnim filmie tego kursu poruszamy jeszcze raz tematykę bezpieczeństwa i prezentujemy funkcje pomocne w zabezpieczaniu własnych skryptów. (03:38 min)

Fragment filmu
Ceny podane na naszej stronie są cenami brutto(zawierają podatek VAT)
Data dodania produktu: 22 January 2012.
Napisz opinie / recenzje Produkt niedostępny!
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Kurs PHP i MySQL - cz. 1: Wstęp do języka PHP
Kurs PHP i MySQL - cz. 1: Wstęp do języka PHP
Symfonia C++ standard - Jerzy Grębosz - Tom 1/2
Symfonia C++ standard - Jerzy Grębosz - Tom 1/2
Koszyk więcej
...jest pusty
Informacje
E-mail

Hasło


Nowy klient?
Zapomniałeś hasła?

Twój adres IP to:
54.226.41.91
Informacje o wydawcy
Inne produkty
Informowanie o produktach więcej
Informowanie o produktachopinia, recenzja Kurs PHP i MySQL - cz. 2: Współpraca z MySQL
Nowości więcej
Choroby bydła podstawy diagnostyki i terapii
Choroby bydła podstawy diagnostyki i terapii
138.00zł
Powiedz znajomemu
 

Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Recenzje więcej
Napisz opinie / recenzjeNapisz recenzję tego produktu!
>>> Strony <<<
polecane
księgarnia internetowa
 Reklamy
Opinie o tanitom.pl
opinie

*Wszystkie ceny produktów podane na naszej stronie zawierają podatek VAT

Hurtownia TANITOM.PL ul. Moniuszki 25, 31-523 Kraków
REGON: 350163194 NIP: 676-123-96-28 nr rach. bankowego: mBank S.A. 52 1140 2004 0000 3302 7516 4224

Copyright © 2003 osCommerce Powered by osCommerce modified by xmarkusx