KSIĘGARNIA INTERNETOWA KSIĄŻKI TECHNICZNE
  Start » Katalog » INFORMATYKA » Programowanie » Moje konto  |  Koszyk  |  Zamówienie  |  Szukaj   
Szukaj
 

Wpisz szukany produkt.
Wyszukiwanie zaawansowane
Kategorie
AUTOMATYKA (1)
BHP, HACCP, PIERWSZA POMOC (172)
BIOINŻYNIERIA (3)
BIOLOGIA (1)
BUDOWNICTWO (31)
CHEMIA (2)
CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJA (6)
EDUKACJA I OŚWIATA (30)
EKONOMIA, GOSPODARKA, BIZNES (404)
ELEKTRYKA, ELEKTRONIKA I TELEKOM (27)
GEODEZJA (38)
GEOLOGIA (3)
GÓRNICTWO (3)
GRY I PROGRAMY EDUKACYJNE (23)
HODOWLA ZWIERZĄT, WETERYNARIA (3)
INFORMATYKA (74)
  Audio
  Grafika (18)
  Internet (11)
  Office (12)
  Pozostałe (2)
  Programowanie (10)
  Systemy (2)
  Wideo (12)
INNE (4)
KALENDARZE (10)
LITERATURA, KULTURA, POWIEŚĆ (3)
LOGISTYKA I MAGAZYNOWANIE (5)
MATEMATYKA (3)
MECHANIKA (4)
MEDYCYNA I DIETETYKA (21)
POMOC SPOŁECZNA (8)
PRAWO (182)
PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY (8)
PRZYRODA I EKOLOGIA (9)
SŁOWNIKI, JĘZYKI OBCE (31)
TECHNIKA (2)
TRANSPORT I MOTORYZACJA (16)
TURYSTYKA I HOTELARSTWO (1)
UNIA EUROPEJSKA, ŚRODKI UNIJNE (19)

wszystkie książki
Wydawnictwa
Kontakt
mail:
hurtownia@tanitom.pl
Napisz do nas !

tel./faks 12 413 56 40
w godzinach od
Pon - Pt 9.00 - 16.00
Sob 9.00 - 13.00


siedziba firmy - Kraków
Informacje
REGULAMIN
Jak skutecznie szukać ?
F.A.Q.
Informacje dla Klienta
KOSZT WYSYŁKI
O nas
monitorownie wysyłki
wygeneruj druk wpłaty
Korzystanie z serwisu
Poczta Polska
paczkomaty 24/7
przelewy24
my na facebooku
Bestsellery
01.Symfonia C++ standard - Jerzy Grębosz - Tom 1/2
02.Mikrokontrolery AVR, język C, podstawy programowania - Mirosław Kardaś
03.Pasja C++
04.Język C. Pasja programowania mikrokontrolerów 8-bitowych - Mirosław Kardaś
05.Kurs Programowania w PHP5
06.Kurs PHP i MySQL - cz. 1: Wstęp do języka PHP
07.Kurs PHP i MySQL - cz. 2: Współpraca z MySQL
08.Kurs wideo xHTML & CSS
09.Opus magnum C++11 Programowanie w języku C++ (komplet 3 tomy)
Kurs PHP i MySQL - cz. 1: Wstęp do języka PHP 21.00zł

Wyprzedane BRAK NA STANIE!

Producent: ptah media
Opakowanie: box DVD
Wersja językowa: polska
Wymagania systemowe: Procesor 1GHz, 256 MB RAM, Windows 9.x/Me/XP/Vista/7, MAC OS, Linux, dowolna przeglądarka internetowa, Adobe Flash Player 9.0 lub nowszy, rozdzielczość ekranu 1024x768, karta dźwiękowa, głośniki

Język PHP i baza danych MySQL to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań pozwalających na dynamiczne generowanie stron internetowych. Narzędzia te są niezwykle popularne, ponieważ posiadają duże możliwości i są dostępne za darmo.

Dwuczęściowy kurs PHP i MySQL jest przeznaczony dla użytkowników początkujących. W pierwszej części kursu koncentrujemy się na poznaniu od podstaw języka PHP (wersja 5.2), a druga poświęcona jest współpracy PHP z bazą danych MySQL (wersja 5.0).

Kurs składa się z 47 filmów instruktażowych o łącznej długości prawie 3 godzin. Naukę języka PHP zaczynamy od zainstalowania i skonfigurowania pakietu XAMPP zawierającego serwer Apache, interpreter PHP oraz bazę danych MySQL. Po dokonaniu niezbędnych ustawień przechodzimy do omówienia sposobu zagnieżdżania PHP w kodzie strony internetowej. Największa część kursu poświęcona jest prezentacji poszczególnych struktur języka PHP  poczynając od omówienia zmiennych, poprzez struktury kontrolne, zmienne tablicowe oraz funkcje, a kończąc na omówieniu sposobów przekazywania danych z formularzy do skryptu PHP. Wszystkie zagadnienia ilustrowane są zrozumiałymi przykładami, a kody źródłowe skryptów prezentowanych w kursie zostały zamieszczone na płycie.

SPIS TREŚCI

Pierwsze kroki

01. Wstęp – Powitanie i krótka informacja o kursie. (01:19 min)

02. Czym jest PHP? – Naszą przygodę z PHP zaczniemy od powiedzenia, czym PHP jest oraz jakie komponenty będą nam potrzebne, aby móc używać PHP na komputerze osobistym. (02:26 min)

03. Instalacja pakietu XAMPP – Pobieramy i instalujemy darmowy pakiet XAMPP, który zawiera wszystkie potrzebne serwery. (02:13 min)

04. Konfiguracja MySQL – W tym filmie dokonamy niewielkich zmian w konfiguracji bazy MySQL, aby obsługiwała ona polskie znaki. Pozwoli to w przyszłości na bezproblemowe korzystanie z aplikacji do zarządzania bazą - phpMyAdmin. (02:36 min)

05. Stosowanie zabezpieczeń – Po zainstalowaniu i uruchomieniu serwerów są one dostępne dla każdego, kto może połączyć się z naszym komputerem. Tu pokazujemy, jak można się zabezpieczyć przed niepożądanymi gośćmi. (02:59 min)

Podstawy

06. Pierwszy skrypt – Naukę języka PHP zaczniemy od stworzenia pierwszego prostego skryptu. Dowiemy się, gdzie należy umieszczać pliki PHP, aby były one odpowiednio interpretowane przez serwer. (03:24 min)

07. Umieszczanie PHP w HTML – Dzięki możliwości umieszczania kodu PHP wewnątrz plików HTML możemy w bardzo prosty sposób generować dynamiczne strony internetowe. Zobaczmy, jak umieszczać kod PHP w stronie i na co należy przy tym uważać. (05:53 min)

08. Zmienne – Zmienne to pierwszy element języka PHP, który poznamy. W tym filmie dowiemy się, jak je tworzyć i jak można je nazywać. (05:22 min)

09. Operacje na zmiennych – W tym filmie zapoznamy się z operacjami na zmiennych. Oprócz podstawowych operatorów, takich jak mnożenie czy dodawanie, poznamy również operator modulo, służący do obliczania reszty z dzielenia. (03:59 min)

10. Operacje na zmiennych c.d. – Kontynuujemy poznawanie operatorów. Przy okazji dowiemy się również, jak można tworzyć komentarze w kodzie PHP. (01:35 min)

11. Inkrementacja i dekrementacja – Do zwiększania i zmniejszania wartości danej zmiennej o 1 można użyć specjalnych operatorów. Zobaczmy, jak one działają. (04:06 min)

12. Stałe – Oprócz zmiennych język PHP umożliwia nam również definiowanie stałych. Zobaczmy, jak możemy ich używać i dlaczego warto je czasem stosować. (04:01 min)

13. Instrukcja ECHO – Instrukcja ECHO służy do wypisywania tekstu. Jednak nie działa ona zawsze tak samo. W tym filmie zobaczymy, jak jej używać, aby uzyskać pożądane efekty. (02:38 min

Struktury kontrolne

14. Instrukcja warunkowa IF...ELSE – Przechodzimy do poznawania struktur kontrolnych języka PHP. Dzięki nim możliwe jest sterowanie przebiegiem programu. Na początek zajmiemy się instrukcją warunkową IF, czyli JEŻELI. (05:11 min)

15. Instrukcja ELSEIF – ELSEIF jest znakomitym uzupełnieniem instrukcji IF. Dzięki niej możemy sprawdzać wiele warunków w obrębie danej instrukcji IF. Zobaczmy, jak ona działa. (02:15 min)

16. Operatory logiczne – Operatory logiczne pozwalają na łączenie wielu warunków. W tym filmie poznamy trzy najważniejsze operatory: AND, OR i NOT. (05:43 min)

17. Instrukcja SWITCH...CASE – Sprawdzanie warunków możemy zrealizować również za pomocą instrukcji SWITCH. Instrukcja ta ma swoją specyfikę działania, którą prezentujemy w tym filmie. (05:07 min)

18. Pętla FOR – Pętle są bardzo przydatnymi konstrukcjami, dzięki którym możemy wielokrotnie wykonać szereg tych samych instrukcji pisząc minimalną ilość kodu. Na początek poznamy pętlę FOR. (02:49 min)

19. Pętla FOR c.d. – W tym filmie zobaczymy, jak możemy za pomocą pętli FOR wygenerować tabelę w kodzie HTML. Wiedza ta na pewno przyda się podczas tworzenia stron internetowych przy pomocy PHP. (01:44 min)

20. Pętle WHILE i DO...WHILE – Oprócz pętli FOR mamy do dyspozycji jeszcze inne rodzaje pętli. Zobaczmy, jakie są między nimi różnice i jak z nich skutecznie korzystać. (03:22 min)

21. CONTINUE i BREAK – Te dwa polecenia dają dodatkową możliwość sterowania przebiegiem pętli. Spójrzmy, jak z nich poprawnie korzystać. (03:17 min)

Tablice

22. Tablice – Zmienne tablicowe to bardzo ważne zagadnienie, z którym będziemy się stale spotykać programując w PHP. Mają one wiele zalet i są często wykorzystywane, dlatego należy je dobrze poznać. (04:20 min)

23. Funkcja PRINT_R – Dzięki funkcji PRINT_R możemy szybko zobaczyć, co się kryje w danej tablicy. Jest to bardzo przydatne polecenie, bez którego trudno się obyć. (01:52 min)

24. Tablice wielowymiarowe – W tablicach możemy przechowywać również inne tablice. W ten sposób można tworzyć tablice wielowymiarowe. Warto je znać, bo czasem ułatwiają znacznie wykonanie jakiegoś zadania. (03:41 min)

25. Tablice asocjacyjne – Tablice asocjacyjne dzięki swojej specyfice znacznie mogą ułatwić pracę. Znajomość ich działania będzie nam szczególnie przydatna wtedy, gdy będziemy pobierać dane z formularzy oraz z bazy danych. (02:23 min)

26. Tablice asocjacyjne c.d. – W tym bardziej zaawansowanym przykładzie zobaczymy, jak można w tablicy wielowymiarowej gromadzić dane. Podczas pracy wykorzystujemy umiejętności nabyte do tej pory. (04:56 min)

27. Pętla FOREACH – Do tej pory nie omówiliśmy jeszcze jednego rodzaju pętli, a mianowicie pętli FOREACH. Pętla ta jest szczególnie przydatna, gdy pracujemy z tablicami, bo pozwala szybko wykonać pewne czynności. (04:11 min)

28. Funkcje tablicowe – Funkcje tablicowe pozwalają na jeszcze bardziej efektywne korzystanie z tablic. W tym filmie prezentujemy kilka z nich. (05:50 min)

29. Zmienne superglobalne – Zmienne superglobalne są tablicami tworzonymi automatycznie przez PHP. Znajomość tych tablic jest nieodzowna i będzie nam bardzo potrzebna. (03:31 min)

Funkcje

30. Tworzenie własnych funkcji – Dzięki możliwości tworzenia własnych funkcji, czyli podprogramów, możemy wielokrotnie wykorzystywać raz stworzony kod. W tym filmie nauczymy się, jak definiować i wywoływać funkcje. (05:07 min)

31. Przekazywanie parametrów – Funkcje stają się jeszcze bardziej elastyczne i przydatne, kiedy można przekazać do nich parametry. Zobaczmy, jak zmodyfikować definicję funkcji, żeby możliwe było przekazywanie do niej dowolnych parametrów. (02:41 min)

32. Zwracanie wartości – Tworzone przez nas podprogramy mogą dokonywać obliczeń i zwracać obliczone wartości. Funkcjonalność taką realizujemy za pomocą słowa kluczowego return. (03:52 min)

33. Zasięg zmiennych – Mówiąc o funkcjach należy wspomnieć o kwestii zasięgu zmiennych i o zmiennych globalnych. Przy okazji pokażemy również, co to są zmienne statyczne i jak ich używać. (03:57 min)

34. Funkcje INCLUDE i REQUIRE – Bardzo często wykorzystywana jest możliwość dołączania do skryptu zewnętrznych plików zawierających kod PHP. Możliwe jest to za pomocą funkcji INCLUDE i REQUIRE. O różnicach w ich działaniu opowiadamy w tym filmie. (04:41 min)

Funkcje wbudowane

35. Funkcje tekstowe – PHP zawiera ogromną liczbę wbudowanych funkcji, za pomocą których możemy szybko wykonywać przeróżne operacje. Najlepiej szukać ich na stronie www.php.net w dziale Dokumentacja. W tym filmie prezentujemy wybrane funkcje tekstowe. (03:09 min)

36. Funkcje tekstowe c.d. – Kontynuujemy poznawanie funkcji tekstowych. W tym filmie demonstrujemy, jak mogą się one przydać do wyodrębniania nazwy aktualnie przetwarzanego skryptu. (02:23 min)

37. Funkcje daty i czasu – Do podstawowego zakresu funkcji zaliczamy również funkcje operujące na dacie. Na początek poznamy funkcję umożliwiającą wyświetlenie aktualnej daty w wybranym formacie. (02:09 min)

38. Znacznik czasu – Jeśli chcemy operować na datach, musimy zapoznać się z tzw. znacznikiem czasu. Co to jest i jak z niego korzystać, omówimy w tej lekcji. (03:20 min)

39. Funkcje daty i czasu c.d. – Wiemy już, co to jest znacznik czasu. Zobaczmy więc, jak możemy z niego korzystać w kolejnych funkcjach daty. (01:33 min)

40. Wysyłanie e-maila – W PHP możemy jednym poleceniem wysłać e-maila. W tym filmie zobaczymy, jak korzystać z tej możliwości. (02:43 min)
Przetwarzanie danych z formularzy

41. Metoda GET – Przechodzimy do przetwarzania danych wprowadzonych do formularza HTML. Na początek zobaczymy, jak odebrać dane przesłane z formularza metodą GET oraz dowiemy się o zaletach i wadach tej metody. (03:56 min)

42. Funkcja STRIPSLASHES – W zależności od konfiguracji serwera może być konieczne odpowiednie obrobienie otrzymanych danych przed ich wyświetleniem. My wykorzystamy do tego funkcję STRIPSLASHES. (01:47 min)

43. Metoda POST – W tym filmie krótko omówimy drugą metodę przesyłania danych - metodę POST. (01:51 min)

44. Kontrola danych – Dane wprowadzane do formularza mogą być niepoprawne. Spójrzmy, jakie mamy możliwości sprawdzania poprawności otrzymanych danych i na co należy zwracać szczególną uwagę. (06:21 min)

45. Formularz i skrypt w jednym pliku – Jak dotąd skrypt przetwarzający dane znajdował się w innym pliku niż formularz. Jednak czasem wygodniejsze jest skorzystanie z możliwości umieszczenia formularza i skryptu w jednym pliku. Jak to zrobić, pokazujemy w tym filmie. (04:37 min)

Dynamiczne menu

46. Tworzenie dynamicznego menu – Na zakończenie nauki podstaw PHP tworzymy dynamiczne menu dla niezbyt skomplikowanej strony internetowej. (04:56 min)

47. Tworzenie dynamicznego menu c.d. – Kontynuujemy tworzenie dynamicznego menu. Nasz skrypt zbudujemy tak, że będziemy mogli bardzo szybko zmieniać menu oraz dodawać nowe strony. (06:34 min) 

Fragment filmu
Ceny podane na naszej stronie są cenami brutto(zawierają podatek VAT)
Data dodania produktu: 22 January 2012.
Napisz opinie / recenzje Produkt niedostępny!
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Symfonia C++ standard - Jerzy Grębosz - Tom 1/2
Symfonia C++ standard - Jerzy Grębosz - Tom 1/2
Kurs PHP i MySQL - cz. 2: Współpraca z MySQL
Kurs PHP i MySQL - cz. 2: Współpraca z MySQL
Koszyk więcej
...jest pusty
Informacje
E-mail

Hasło


Nowy klient?
Zapomniałeś hasła?

Twój adres IP to:
54.226.41.91
Informacje o wydawcy
Inne produkty
Informowanie o produktach więcej
Informowanie o produktachopinia, recenzja Kurs PHP i MySQL - cz. 1: Wstęp do języka PHP
Nowości więcej
Kodeks postępowania administracyjnego - wzory pism, wezwań, zawiadomień, postanowień, decyzji i zaświadczeń (z suplementem elektronicznym)
Kodeks postępowania administracyjnego - wzory pism, wezwań, zawiadomień, postanowień, decyzji i zaświadczeń (z suplementem elektronicznym)
127.00zł
Powiedz znajomemu
 

Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Recenzje więcej
Napisz opinie / recenzjeNapisz recenzję tego produktu!
>>> Strony <<<
polecane
księgarnia internetowa
 Reklamy
Opinie o tanitom.pl
opinie

*Wszystkie ceny produktów podane na naszej stronie zawierają podatek VAT

Hurtownia TANITOM.PL ul. Moniuszki 25, 31-523 Kraków
REGON: 350163194 NIP: 676-123-96-28 nr rach. bankowego: mBank S.A. 52 1140 2004 0000 3302 7516 4224

Copyright © 2003 osCommerce Powered by osCommerce modified by xmarkusx