Najczęstsze błędy popełniane przez inwestorów

Poznaj drogę do sukcesu

Najczęstsze błędy popełniane przez inwestorów

16 maja, 2017 Uncategorized 1

Nie bez powodu trafiłeś na ten artykuł. Pewnie chcesz pomnożyć swoje oszczędności i sporo zarobić. Coraz częściej jesteśmy zachęcani do zarabiania pieniędzy na giełdach. Okazuje się, że coraz częściej bardzo porywczo reagujemy na możliwość takiego zysku i możemy więcej stracić niż zyskać.

Brak planu na inwestowanie

Bardzo często, młodzi inwestorzy inwestują pod wpływem jakiegoś impulsu. Wiadomo, że każdy chce zyskać jak najwięcej i jak najszybciej, ale należy pamiętać, aby odpowiednio ustalić sobie plan działania. Nie możemy tutaj zapominać o analizie swoich potrzeb, a także wyznaczeniu długofalowych celów finansowych. Najważniejszy jest jednak ten konkretny cel, dopiero później do niego wybieramy fundusze inwestycyjne, które możemy przeznaczyć.

Manipulacja

Młody inwestor powinien wiedzieć, że może być narażony na informacje, które będą sprzeczne z cele, który chce osiągnąć. Musisz być także odporny na ewentualne wahania i spadki cen. W takiej sytuacji nie przenoś środków pomiędzy różnymi aktywami, ponieważ w ten sposób możesz strącić szansę na zarabiane na wzroście tych właśnie cen.

Pomijanie inflacji

Ludzie przy inwestycji, bardzo często bywają porywczy i zapominają o wpływie inflacji na ich inwestycje. Należy o tym pamiętać, ponieważ inflacja zabiera oszczędności w bardzo szybkim tempie. Należy o niej pamiętać szczególnie wtedy, gdy koszty towarów i usług rosną. Jest to szczególnie ważna kwestia, gdy nie planujemy, albo inwestujemy za mało albo za późno. Przez to możemy nie osiągnąć swoich celów finansowych.

Jedna odpowiedź do “Najczęstsze błędy popełniane przez inwestorów”

  1. Mr WordPress pisze:

    Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.