Jak troszczyć się o wygląd swoich włosów?

Poznaj drogę do sukcesu

Jak troszczyć się o wygląd swoich włosów?

21 kwietnia, 2020 Uncategorized 0

Tak, jak dbamy o odpowiedni strój i o to, aby nasza garderoba była dobrze zaopatrzona, w taki sam sposób powinniśmy zadbać także o inne aspekty swojego wyglądu- chociażby o nasze włosy. Wraz z upływem lat możemy bowiem napotkać na swojej drodze pewne problemy, które wpłyną na nasz wygląd i na nasz wizerunek.

A przecież dobry wygląd w biznesie czy też w jakimkolwiek innym zawodzie na pewno ma dla nas znaczenie, jeśli więc tylko pojawi się problem- trzeba szybko postarać się mu zaradzić. O ile siwienie włosów nie powinno aż tak bardzo nas martwić, o tyle intensyfikacja wypadania włosów w ostatnim czasie jest już czymś poważnym. Jeśli nie zatrzymamy tego procesu w dość niedługim czasie możemy stać się posiadaczami łysych zakoli i nie tylko. Trzeba więc wziąć ten problem pod lupę.

 

Kim jest trycholog i kiedy warto się do niego udać?

 

Trycholog jest specjalistą od skóry głowy oraz od włosów. Do gabinetu tego specjalisty powinniśmy się udać na przykład wtedy, kiedy zauważymy, że włosy zaczęły nam mocno wypadać, a żadna zastosowana przez nas terapia zaradcza nie działa i nie jest w stanie zatrzymać procesu łysienia. Zadaniem trychologa będzie ustalenie, jaka jest przyczyna łysienia i jeśli jest to możliwe, opracowanie efektywnej terapii.

 

Trycholog posiada specjalne urządzenie, którym może wykonać szczegółową analizę skóry naszej głowy wraz z cebulkami włosowymi. Pozwala to ocenić, jak duży jest problem, a także sprawdzić, w jakiej kondycji są mieszki włosowe. Dodatkowo, dzięki takiemu badaniu szybko możemy wykluczyć sytuację, w której wypadanie włosów u mężczyzn byłoby spowodowane jakąś chorobą skóry głowy. Trycholog posiada rozległą wiedzę na temat dostępnych preparatów pielęgnacyjnych do włosów, będzie więc mógł zaproponować nam kurację najbardziej dopasowaną do naszego problemu. Jej skuteczność można będzie ocenić w czasie, musimy być jednak przygotowani na to, że w gabinecie trychologa będziemy musieli pojawić się co najmniej kilka razy. Wszystko zależy od tego, jak złożony jest problem i jakie jest jego podłoże.