Jak założyć i prowadzić spółke w Hiszpanii?

Poznaj drogę do sukcesu

Jak założyć i prowadzić spółke w Hiszpanii?

15 kwietnia, 2022 Uncategorized 0

Hiszpania to kraj, który cieszy się międzynarodowym zainteresowaniem ze względu na swój rozwój gospodarczy i kulturalny. W ostatnich latach kraj ten stał się jednym z najpopularniejszych miejsc docelowych dla międzynarodowych firm, które chcą rozszerzyć swoją działalność na terenie Europy. Głównie dlatego, że Hiszpania słynie z niskich stawek podatkowych, a także zróżnicowanej kulturowo ludności. Istnieje jednak o wiele więcej czynników, które sprawiają, że Hiszpania jest atrakcyjnym miejscem dla firm, w tym nowoczesna infrastruktura i wykształcona siła robocza z wysokim poziomem znajomości języka angielskiego, co jest niezwykłym ułatwieniem w komunikacji z klientami. Spółka w Hiszpanii jest więc doskonałym pomysłem, jednak czy wiesz w jaki sposób założyć i prowadzić działalność?

 

Spółka w Hiszpanii – możliwości

Spółka w Hiszpanii to dobra opcja dla przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą. W kraju takim jak Hiszpania przedsiębiorczość to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy, ale także sposób na osiągnięcie spełnienia zawodowego. Kraj został sklasyfikowany jako czwarty najbardziej przedsiębiorczy kraj na świecie i jest jednym z krajów o największej liczbie start-upów. Jest wiele powodów, dla których przedsiębiorcy powinni rozważyć założenie własnej firmy w Hiszpanii, ale wszystko sprowadza się do jednego: oszczędności. Hiszpania oferuje niską stawkę podatku od osób prawnych i bardzo atrakcyjne formy, które zachęcają do inwestowania w badania i rozwój, co pomaga zwiększyć produktywność i innowacyjność. Kraj oferuje również hojne dotacje, granty i pożyczki, aby pomóc małym firmom w rozwoju.

 

Spółka w Hiszpanii – jak założyć działalność?

Jeśli zastanawiasz się, jak założyć spółke w Hiszpanii, ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i odpowie na najważniejsze pytania. Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Według prawa wspólnikami spółki założonej w Hiszpanii mogą być zarówno obywatele Hiszpanii, jak i osoby obcokrajowcy. Oczywiście, żaden ze wspólników spółki nie musi posiadać hiszpańskiego obywatelstwa, dzięki czemu spółka w Hiszpanii może być w pełni prowadzona przez obcokrajowców. Jednak każdy ze wspólników zobowiązany jest do uzyskania numeru identyfikacji podatkowej, w skrócie N.I.F.. Osoby niebędące obywatelami Hiszpanii przed uzyskaniem N.I.F. muszą w pierwszej kolejności postarać się o wydanie N.I.E. czyli numeru identyfikacyjnego cudzoziemca. Numier N.I.E. można uzyskać w hiszpańskim konsulacie lub na posterunku hiszpańskiej policji. Dopiero z numeru N.I.E. możemy zgłosić się do odpowiedniego urzędu w celu uzyskania numeru identyfikacji podatkowej. Założenie spółki w Hiszpanii związane jest również z kapitałem zakładowym, którego wartość minimalna wynosi trzy tysiące euro. Kapitał może być w formie pieniężnej lub niepieniężnej, jednak w przypadku wkładów niepieniężnych ich wartość określana jest przez założycieli spółki.

 

Więcej informacji: biuroksiegowewhiszpanii.pl