Rozwód- w jaki sposób się go przeprowadza?

Poznaj drogę do sukcesu

Rozwód- w jaki sposób się go przeprowadza?

23 maja, 2019 Uncategorized 0

Rozwód jest jedną z tych spraw, których nie można załatwić bez udziału sądu. Tak czy inaczej więc, konieczne może być wynajęcie odpowiedniego prawnika, który od początku do końca przeprowadzi nas przez cały proces. Jednakże, wszystko zaczyna się od decyzji o tym, że chcemy taki pozew wystosować w formie dokumentu, co wiąże się z wniesieniem opłaty w kwocie minimalnej 600 zł.

W przygotowaniu takiego pozwu może nam pomóc Polska Kancelaria Adwokacka. Ważne, aby już w samym pozwie zawrzeć wszelkie ewentualne roszczenia, jakie możemy mieć względem swojego obecnego współmałżonka, a więc warto poruszyć kwestie opieki nad dziećmi, jeśli takie są w małżeństwie, a także kwestie ustalenia obowiązku alimentacyjnego.

 

Czy sprawy rozwodowe mogą trwać długo?

 

Tak naprawdę wszystko zależy od sytuacji, w jakiej znajdują się małżonkowie. W momencie, kiedy małżonkowie są zgodni, co do tego, że oboje chcą zakończyć małżeństwo, powinni oni otrzymać rozwód już na pierwszej lub drugiej rozprawie. Zazwyczaj z taką sytuacją można mieć do czynienia wtedy, kiedy małżeństwo nie posiada dzieci oraz kiedy żadna ze stron nie chce orzekania o winie strony przeciwnej. Natomiast w sytuacjach konfliktowych, kiedy tylko jedna strona chce rozwodu, a druga nie, kiedy jedna ze stron chce uzyskać orzeczenie o winie i następuje postępowanie dowodowe, a także kiedy konfliktowy staje się podział sprawowania opieki rodzicielskiej nad dziećmi- wszystkie te aspekty mogą sprawić, że faktycznie rozwód będzie trwał dłużej.

 

Czy warto decydować się na adwokata?

 

Oczywiście, może się wydawać, że sprawa nie jest skomplikowana i szybko się zakończy. A jednak, nigdy nie wiemy, co może się wydarzyć po drodze, jeśli więc do tej pory nie mieliśmy do czynienia z sądem- dla własnego komfortu psychicznego lepiej jest wynająć adwokata. Taka osoba dodatkowo może w naszym imieniu przygotować pozew, a co za tym idzie nie będziemy musieli zagłębiać się w żadne niuanse prawne, które mogą wydawać się nam skomplikowane.