Czym jest wirtualne biuro i kiedy taka opcja jest korzystna?

Poznaj drogę do sukcesu

Czym jest wirtualne biuro i kiedy taka opcja jest korzystna?

14 czerwca, 2019 Uncategorized 0
wirtualne biuro

Coraz więcej przedsiębiorców jest zainteresowanych możliwością wynajęcia wirtualnego biura. Szczególnie, jest to opcja atrakcyjna dla tych, którzy nie chcą się jeszcze decydować na typowy najem lokalu pod własną działalność gospodarczą. Oczywiście, zalety i wady wirtualnego biura powinny zostać przez nas dobrze przeanalizowane tak, abyśmy mieli świadomość tego, na czym polega ta usługa i czego możemy się tak naprawdę spodziewać.

Wirtualne biuro- opinie przedsiębiorców potwierdzają, że to działa

Tak naprawdę, w dużej mierze jest tak, że wirtualne biuro jest usługą niż konkretnym miejscem, które otrzymujemy na stałe. W ramach tej usługi możemy wykupić sobie miejsce do prowadzenia własnej działalności, ale fizyczny adres współdzielimy z wieloma innymi firmami. Rozumie się przez to fakt, że po wykupieniu usługi można posługiwać się adresem oraz skrytką pocztową wirtualnego biura. Usługa ta jest proponowana przez firmy, które dysponują odpowiednią przestrzenią, w której my w ramach usługi możemy przyjmować swoich interesantów. Co więcej, wirtualne biuro oferuje nam obsługę klienta- możemy zyskać dedykowany numer telefonu, a pracujący na miejscu sekretariat może skanować i przekazywać nam pocztę oraz ważne dokumenty. W wirtualnym biurze możemy skorzystać z biurka, a często możemy nawet zarezerwować całe pomieszczenie- na przykład, kiedy zależy nam na organizacji jakiegoś ważnego spotkania.

Wirtualne biuro- zalety i wady

Największą zaletą wirtualnego biura jest to, że możemy na wizytówkach wpisywać prestiżowy, wybrany przez nas adres siedziby biura, a przy tym nie ponosimy tak wielkich kosztów jak w przypadku, kiedy chcielibyśmy wynająć lokal na własność w danym miejscu. Tutaj czynsz oraz opłata za media będzie nieporównywalnie niższa. Prestiżowa lokalizacja przekłada się na prestiż naszej firmy, od razu lepiej też zaprasza się swoich partnerów biznesowych do takiego miejsca, które jest atrakcyjne pod względem lokalizacji, prestiżu okolicy, estetyki budynku oraz jego wyposażenia.

Kolejną zaletą wirtualnego biura są niższe koszty w porównaniu do tradycyjnego wynajmu. Dodatkowo, płacimy dokładnie za to, z czego korzystamy- np. rezerwacja sali konferencyjnej rozliczana jest płatnością godzinową. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy dopiero rozwijają swoją działalność gospodarczą. Warto także wziąć pod uwagę, że w ramach tej usługi łatwo można oddelegować prowadzenie sekretariatu biura oraz obsługi księgowej do innych osób, które się na tym znają.

Wadą takiego rozwiązania może być natomiast fakt, że takie usługi jak chociażby dostęp do biurka czy pomieszczenia, w którym chcielibyśmy zaaranżować spotkanie jest mocno ograniczony. Dzielimy tę przestrzeń z wieloma innymi firmami, a więc istnieje konieczność wykonywania wcześniejszych rezerwacji. Jeśli jednak rozsądnie planujemy swoją pracę i będziemy pamiętać o rezerwowaniu miejsca- nie powinno być to dla nas zbyt uciążliwe. Dlatego też często mówi się, że wirtualne biura sprawdzają się u tych przedsiębiorców, którzy na razie nie potrzebują biura do regularnej, etatowej pracy stacjonarnej.

Jeżeli doszedłeś do wniosku, że wirtualne biuro nie jest dla Ciebie najlepszą opcją i chcesz poszukać fizycznej placówki odwiedź stronę: https://www.herbewo.krakow.pl/