Najpopularniejsze formy prowadzenia działalności w krajach za granicą: Hiszpania

Poznaj drogę do sukcesu

Najpopularniejsze formy prowadzenia działalności w krajach za granicą: Hiszpania

26 października, 2017 Uncategorized 0

Co możemy powiedzieć o Polakach? Na pewno to, że są solidnymi pracownikami oraz, a także są przedsiębiorczy. O tym pierwszym najlepiej świadczy fakt, że Polaków jako pracowników cenią sobie niemal wszędzie za granica. Ponadto często sami bierzemy sprawy w swoje ręce. Oznacza to tylko tyle, że Polacy zakładają firmy na obczyźnie coraz częściej. Najwięcej jest ich w Anglii czy w Niemczech, choć coraz więcej powstaje ich również w Hiszpanii. Skoro w tym kraju Półwyspu Iberyjskiego polskich przedsiębiorców mamy coraz większą ilość, przyjrzyjmy się też formom takich firm. Które z nich są najpopularniejsze?

Jednoosobowa działalność gospodarcza

Najprostszą formą jest oczywiście jednoosobowa działalność gospodarcza określana też mianem impresario individual bądź comerciante individual. Istotne jest tutaj to, że do jej założenia niezbędna jest jedynie rejestracja w odpowiedniku urzędu skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Taka forma prowadzenia firmy ma jednak i swoje minusy. Zauważmy bowiem, że przedsiębiorcy odpowiadają tutaj całym swoim majątkiem.

Spółka akcyjna

Najpopularniejszą formą działalności w tym kraju jest natomiast spółka akcyjna (z hiszp. Sociedad Anonima). Organami takiego tworu prawnego są zgromadzenie akcjonariuszy oraz zarząd. W tym przypadku warto wspomnieć także o kapitale, jaki musi ona posiadać. Ten wynosić musi bowiem aż 60 102 euro. Mimo wszystko w momencie założenia takiej spółki wpłacić trzeba jedynie 25% tej sumy.

Możliwą alternatywą będzie natomiast spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Sociedad de Responsabilidad Limitada). W tym wypadku wymagany kapitał jest już o wiele mniejszy, bo wynosi on jedynie 3006 euro, choć wpłacony musi być w całości.

Więcej o formach prowadzenia firmy w Hiszpanii, jak i samych zasadach dowiedzieć się Państwo możecie bezpośrednio od biura księgowego. Jednym z tych biur, które może udzielić wielu bezcennych informacji jest biuroksiegowewhiszpanii.pl, które pomaga odnaleźć się w hiszpańskim prawie przedsiębiorcom polskim i nie tylko.