Wybór branży dla udanego biznesu

Poznaj drogę do sukcesu

Wybór branży dla udanego biznesu

25 grudnia, 2018 Uncategorized 0

Tomasz: według mnie najlepszą branżą do otwierania własnego biznesu jest branża nieruchomości. Niezależnie czy jest to pośrednictwo w wynajmie czy też deweloperka – firmy te rozwijają się naprawdę prężnie. Od dawna obserwuję firmę – Herbewo. I patrząc na to jak dobrze rozwijają się z roku na rok stwierdzam, że najlepszą branżą do otwierania biznesu, zwłaszcza w dużym mieście jest branża nieruchomości.

 

Mikołaj: moim zdaniem branża, w którą najlepiej jest iść we współczesnych czasach do e-commerce. Sklepy internetowe święcą triumfy. Coraz więcej osób kupuje przez internet. W zasadzie za pośrednictwem sieci zamawiamy wszystko od codziennych zakupów, po ubrania czy nawet samochody. Dlatego właśnie uważam, że najlepszym sposobem na biznes, który ma szanse odnieść duży sukces jest właśnie sklep internetowy.

 

Sabina: wydaje mi się, że branżą, która z pewnością będzie się coraz mocniej i coraz prężniej rozwijać są nowe technologie. Dlatego jak dla mnie najlepszym sposobem na sukces jest opatentowanie jakiegoś wynalazku, zarejestrowanie start upa i albo wprowadzanie nowej technologii na rynek, albo sprzedaż jej, któremuś z obecnych oligarchów biznesowych, którzy mocno inwestują w innowacyjność.

 

Serafin: nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jaka branża jest najbardziej opłacalna do zakładania biznesu. To czy biznes będzie udany, czy nie zależy od odpowiedniego pomysłu, od cech osobowości osoby czy osób prowadzących biznes. Zależy to też od miejsca, w którym biznes się rozpoczyna i od czasu, w którym firma startuje. Należy wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki i dopiero wtedy, każdy, na podstawie indywidualnej analizy może stwierdzić, który biznes będzie dla niego najbardziej opłacalny.

 

Dagmara: branża pogrzebowa – choć może wydawać się to nieco okrutne, to jednak powiedzmy sobie szczerze. Ludzie umierają i będą umierać. Przy pochówku potrzebne są trumny, wieńce, nagrobki, usługi grabarza i wiele innych rzeczy. Według mnie funeralny biznes to jedna z najbardziej dochodowych i niezachwianych branż na współczesnym rynku.